Krajem septembra je u fabrici Alpi Aviation, boravila delegacija škole letenja iz Zemun Polja. Tokom te posete su napravljeni probni letovi na avionu P – 330 acro, sa test pilotom fabrike.
Avion je u osnovi tip 300, uz minimalne izmene na konstrukciji i komandama. Te izmene mu omogućavaju da bude pokretljiviji od starije braće, i čvršći, sa eksploatacionim opterećenjem od -4 do +6g.
Fascinirao nas je odličnom upravljivošću, kao i dobrim mogućnostima manevra u horizontalnoj i vertikalnoj ravni. Prosto je neverovatno šta sve može da uradi jedan ultralajt.
Trenutno je u proizvodnji 11 primerak tog tipa. Cena mu je oko 80.000e, sa standardnom opremom, koja ne podrazumeva modifikovani motor, uređaj za ispuštanje dima i novi sistem za vezivanje pilota.
Pored navedenih proba, isprobali smo i avion P – 400, koji je jedini proizvedeni primerak, još u fazi ispitivanja. Ima motor Rotax 912 ULS od 100ks, dvokraku elisu promenljivog koraka, instrument tablu sa tri multifunkcionalna displeja. U njega se komotno smeste 4 odrasle osobe, i lete krstarećom brzinom od 230km/h.
No comments for “Poseta fabrici Alpi Aviation”